Ekonominės klasės

Visiems žinoma, jog pagrindiniais baldų gamybos elementais laikytini medžiaga ir furnitūra. Renkantis baldus į šiuos dalykus reikia atkreipti ypatingą dėmesį. Ši taisyklė galioja renkantis bet kokios paskirties baldus.

Pagrinde baldai gaminami iš LMDP. Kadangi būsimų gaminių kaina priklausys nuo to iš kokios medžiagos jie bus pagaminti, įsigyjant virtuvės baldus, prieš jų pirkimą ar užsakymą, būtina išsiaiškinti medžiagų kokybę ir jų atsparumą vandeniui. Gerokai brangesnei medžiagų kategorijai priskirtini medžio masyvas ir MDF (medienos plaušų) plokštės. Žymiai pigesnė medžiaga LMDP (laminuota medžio drožlių plokštė).

Tačiau ir ši medžiaga gali būti pagaminta iš įvairios kokybės sudedamųjų dalių. Virtuvės baldų gamybai pasirinkę LMDP, ypatingą dėmesį atkreipkite į kelias pagrindines medžiagos sudedamąsias dalis – plokštės paviršiaus ir briaunų padengimai. Būtent nuo jų priklausys Jūsų baldų išvaizdos pokyčiai ir ilgaamžiškumas. Pačių pigiausių plokščių paviršiai ir briaunos būna padengti specelia, įvairių atspalvių ar medžio tekstūras imituojančia, plona ir minkšta plėvele. Iš pažiūros ji turi nepriekaištingą estetinį vaizdą, tačiau yra labai lengvai pažeidžiama ir jos paviršiai labai greitai susidėvi. Pažeisti ar nutrinti paviršiai ypatingai jautrūs drėgmei. Taigi pastaroji plokštė ir jai skirtos briaunos dalinai gali būti naudojamos, tačiau tik kaip retą fizinį poveikį patiriantys baldų detalių elementai ir jokiais būdais netinka pagrindiniams darbo paviršiams: fasadams ir darbastaliams (mūsų įmonė apskritai nenaudoja šio tipo plokščių).

Visai kas kita melamino laminato plokštė. Jų paviršius iš abiejų pusių yra padengtas melamino laminatu (E1 P2 formaldehido emisijos klasė). Melamino laminatas tai specialus popierius, išmirkytas melamino dervoje ir karštu didelio spaudimo presu užklijuotas ant medžio drožlių plokštės. Įkaitusi melamino derva šiek tiek prasiskverbia į MDP ir suformuoja vientisą paviršiaus sluoksnį. Po apdirbimo laminuotas plokščių paviršius tampa atsparus drėgmei ir karščiui. Dėl gamybos procese susidariusios plonos apsauginės melamino dervos plėvelės LMDP tampa atsparios ne tik karščiui, bet ir įvairiems cheminiams bei mechaniniams poveikiams, neblunka. Medienos tekstūrą imituojančios įspaudos suteikia plokštei natūralaus medžio tikroviškumo. LMDP paviršiai būna - lygūs, matiniai, blizgūs, medienos ar apelsino žievelės tekstūrų imitacijos. Spalvą galima pasirinkti iš gamintojo paruoštos spalvų ir tekstūrų paletės.

Su šiomis LMDP kuo puikiausiai suderinti aukštos kokybės, detalių briaunas dengiantys PVC ar ABS kantai. Kieti briaunų kantai saugo LMDP detalių kraštus nuo sumušimo, ilgai nepraleidžia ant detalės užtekėjusio vandens.

Baldų furnitūra. Mūsų požiūriu: ekonomiška neraiškia prasta. Ne paslaptis, jog vis dar pasitaiko baldų gamintojų naudojančių pigią, tačiau menkos kokybės baldų furnitūrą. Pagrindinė užsakovų sutinkančių gamintis baldus su prastos kokybės furnitūra nevilties priežastis – daugiafunkcinė, pigi furnitūra. Pigūs daugiafunkciniai mechanizmai nesklandžiai įgyvendina savąsias funkcijas ir nepakelia laiko išbandymų.

Ekonomiška tai – aukščiausia kokybė, tik šiek tiek mažiau daugiafunkcinių įrenginių. Dėl to visiškai nesumažės Jūsų virtuvinio baldo efektyvumas. Atidžiai konsultuodamiesi su geru bei sąžiningu šios srities specialistu Jūs susikursite savo svajonių virtuvę ir sutaupysite nemenką sumą pinigų. Visai nebūtina eikvoti finansų vienu rankos judesiu valdomam daugiafunkciniam mechanizmui, kai iš esmės tokį patį efektą galima išgauti keliais judesiais. Geriausi furnitūros gamintojai yra numatę ir iki smulkmenų išvystę visų pobūdžių furnitūros elementus, o keli vienos funkcijos mechanizmai kainuoja žymiai mažiau. Juk tobulumas slypi paprastume. Virtuvės erdvės bus vienodai išnaudotos ir su mažiau funkcijų turinčiais virtuvinių baldų furnitūros mechanizmais. Formos dizainui šie dalykai apskritai neturi jokios reikšmės. Šiais, aukštų technologijų laikais, bet kuri forma paklūsta turiniui, tereikia sumanumo.