Klasikinio stiliaus

Kas visų pirma ateina į mintį kai žmonės sumano susikurti klasikinio stiliaus virtuvės interjerą? Elitinis rankų gamybos baldų komplektas, pagamintas iš brangių, aukščiausios kokybės natūralių medžiagų, vadovaujantis pačiomis geriausiomis žymiausių Italijos raudonmedžio meistrų tradicijomis. O gal rafinuoti prancūziško šarmo interjero motyvai su turtingomis ir įmantriomis inkrustacijomis? Ar nepriekaištingas angliškų namų išskirtinumas, persmelktas vidiniu orumu ir santūriu garbingumu? Tikriausia kažkas panašaus.

Nes būtent taip atrodo dauguma itališkų, vokiškų, ispaniškų, prancūziškų ir angliškų klasikinio stiliaus virtuvių. Įgilintais portalais su raižytais ornamentais ir siauromis vitrinomis pabrėžiamas durelių ar fasadų storis bei masė.

Kiekvienas baldų modulis užbaigtas kolonomis, jos - pagrindinis stiliaus atributas. Baldai komponuojami griežtai simetriškai - nuo centro, kurio pagrindinis akcentas viryklė - į kraštus, be jokio Empire stiliui būdingo pasipūtimo. Viskas turi atrodyti kilniai ir solidžiai.

Verta pažymėti, jog klasikiniame interjere vyrauja maksimalaus funkcionalumo ir idealaus erdvės panaudojimo harmonija, racionaliai panaudojamas kiekvienas patalpos centimetras.

Brangios patalpų apdailos ir virtuvės baldų medžiagos tarnauja patikimai ir ilgai, dėl to šio stiliaus interjerų nereikia kas keletas metų atnaujinti. Nuo pat pradžių viskas turi būti suplanuota ilgalaikiam ir funkcionaliam naudojimui.

Nors kiekviena karta klasiką jaučia savaip ir dėl to pastaroji laikui bėgant šiek tiek keičiasi, tačiau prieš kelis šimtmečius užgimęs klasikinis stilius, virtuvės baldų interjere iki šiol išliko aktualus ir nei kiek nenusileidžia šio laikmečio baldų dizaino kryptims. Kaip tik klasikinis stilius pastūmėjo daugelį ultra madingų, dabar savarankiškais įvardinamų, stilių. Kaip tik iš klasikos kilo virtuvės erdvės zonavimo tradicija - vizualinis darbinės ir poilsio zonų (baras) atskyrimas.

Pagrindiniai klasikinio stiliaus ypatumai:

  • Simetriškas kompozicijos išdėstymas;

  • Idealių linijų ir proporcijų tikslumas;

  • Spalvinės formos santūrumas;

  • Rafinuota apdailos medžiagų ir furnitūros kilmė;

  • Turtingas dekoratyvinis įforminimas.

Vis tik svarbiausi klasikinių virtuvės baldų faktoriai – patikimumas ir jauki aplinka.

Nepaisant išoriško sunkumo įspūdžio, klasikinė virtuvė be galo universali, ji gali būti suprojektuota net ir nedidelei šiuolaikinio tipinio buto virtuvei, svarbiausia išlaikyti stilių. Be abejo geriausiai klasikiniai baldai žiūrisi erdviose ir aukštose patalpose – dideliame name arba elitiniame bute, pagal stilių suderintame interjere. Svarbu, jog visos, aplink esančios patalpos, vizualiai pratęstų arba papildytų viena kitą. Klasikinio interjero įgyvendinimui reikia nemenkų investicijų, puikaus skonio ir būtinai - saikumo jausmo. Kitu atveju, perkrautame interjere bus sunku gyventi, o vietoje jaukumo susikursite muziejaus, kuriame „eksponatai rankomis neliečiami“ atmosferą.

Be abejo šis laikmetis taip pat keičia klasikinio stiliaus interjere sampratas. Šiuolaikiniai baldų gamintojai konservatyvumo ir sunkumo pojūtį siekia pakeisti respektabiliu, gerą skonį atspindinčiu jausmu. Klasikinių bruožų ir naujųjų technologijų santykis klasikiniuose balduose pakeitė kai kuriuos vertinimo aspektus.

Nors esminiu klasikinio baldo veiksniu išlieka natūralaus medžio, lakuoti ir iki blizgumo poliruoti arba šilkinio matinio blizgesio fasadų pavišiai, vis tik, šiuolaikiniuose projektuose vis dažniau galima aptikti kombinuotų – medžio ir faneruotės, iš MDF pagamintų - blizgiai dažytų arba visai matinių baldų paviršių.

Konservatyviųjų klasikinių virtuvės baldų darbiniai paviršiai gaminami iš natūralaus, glotnai nušlifuoto akmens, tačiau šio laikmečio baldų gamintojai į savo asortimentą yra įtraukę dirbtinius akmenis ir kitas, akmens savybes atkartojančias, kompozicines medžiagas.

Klasikinių bruožų ir naujųjų technologijų santykis puikiai tinka klasikinės, gero skonio atmosferos kūrimui, o ji gali būti perteikta net ir mažuose tipinio buto virtuvėse. Šiuolaikinių klasikinio stiliaus baldų kainos formuojamos orientuojantis į kuo platesnę vartotojų auditoriją. Taigi, šiuolaikinis užsakovas aktyviai dalyvaudamas klasikinių virtuvės baldų projektavimo procese, pagal savo skonį ir poreikius gali susikomplektuoti bet kurią, aukščiausios klasės baldų furnitūrą. O ji savo ruožtu puikiai derės su visomis, tiek konservatyvesnio skonio, tiek naujos kartos, šiam stiliui taikytinomis medžiagomis.