Miegamojo baldai

Miegamasis tai ta vieta, kurioje mes norime atsipalaiduoti, pailsėti ir pabėgti nuo dienos rutinos ir viso pasaulio. Pats svarbiausias dalykas - tai patogi lova, puiki ir didelė spinta ar drabužinė, bei patogi vieta svarbiems daiktams (telefonas, žadintuvas, knyga ir pan.) greta lovos.

Įsigyjant baldus miegamajam, būtina iš anksto suplanuoti kokius daiktus norite laikyti, kokiem daiktams skirti daugiau ar mažiau vietos, kiek kambario erdvės galite tam skirti. Galbūt miegamojo spinta bus skirta ne tik rūbams, gal ten laikysite dulkių siurblį, lyginimo lentą ir pan.; gal Jums reikalinga darbo vieta miegamąjame, bet jos nenorite matyti, kai ji nereikalinga; gal mėgstate romantišką apšvietimą, bet nenorite standartinio sprendimo; gal turie nuotrauką, kuri jums sukelia pačius šilčiausius prisiminimus? Visą tai galite gauti kartu su tinkamai suprojektuota spinta slenkančiomis durimis, puikia komoda ar spintelėmis/staliukais prie lovos.

PATARIMAI

  1. Visi nori didelės lovos, tačiau ją reikia rinktis pagal kambario dydį, jog jis netaptu perkrautas vien ją pastačius.

  2. Miegamąjį suplanuokite taip, jog būtų patogu judėti, praėjimams palikite bent po 50 cm.

  3. Jei esate vyturys, rinkitės gaivias spalvas, jei pelėda- ramias, šaltas.

  4. Jei kambaryje išties mažai vietos, išnaudokite erdvę po lova - įsitaisykite stalčius arba čiužinio pakėlimo mechanizmą.

  5. Neperkraukite kambario baldais ir daiktais, tai sutrikdys harmoniją ir neleis tinkamai pailsėti.

  6. Nemontuokite spintos su veidrodžiais ar tiesiog veidrodžio priešais lovą, moksliškai įrodyta, jog tai trigdo miegą.

  7. Baldus išdėstykite taip, jog išėjimas iš kambario ar praėjimas iki vonios būtų be kliūčių ir kiek įmanoma tiesus.

  8. Miegamojo baldus rinkitės neutralių ar pastelinių spalvų, nes spintos, komodos ar staliukai čia naudojami kasdien ir ne kartą, greitai dėvisi.

  9. Esate mėgėjas dažnai kur nors atsitrenkti, nusimušti kojos pirštą? Venkite baldų aštriais kraštais, atsikišusiomis briaunomis.

  10. Jei Jums dažnai sunku užmigti ir iš nerimo žiūrite į lubas ir ten nuolat matote remonto klaidas, įsitaisykite pakabinamas lubas, bus lengviau užmigti, nes jos paslėps visus lubų trūkumus.