Modernaus stiliaus

IXX a. pabaigoje, sparčiai vystantis techniniam progresui, užgimė ir modernusis stilius. Šis stilius neatsiejamai susijęs su novatoriškomis amžiaus idėjomis. Po klasikinio ir baroko stilių, modernusis pasižymėjo laisvo lakoniškumo ir naujojo laikmečio dvasia.

Natūraliai aptakios linijos, be jokių papildomai prilipdytų elementų, patys naujausi technologinio progreso pasiekimai ir visiška demokratija – tai patys pagrindiniai naujausių laikų bruožai, įkūnijantys modernųjį stilių.

Tokio stiliaus virtuvės baldai kuo puikiausiai tinka ir priemiesčio name, ir nedideliame miesto bute. Šio stiliaus baldų komplektą, be jokių išankstinių nuostatų galima projektuoti kampu ar palei išilginę sieną, jį galima projektuoti ir kaip salą, ir kaip svetainės tęsinį. Šio stiliaus virtuvės baldų projektavimas žadina saviraišką ir kūrybiškumą, o darbą virtuvėje, kai lyg burtų lazdele pamojus iš kurios nors nišos netikėtai išlenda šiuolaikinės technikos šedevras, paverčia stebuklingu.

Modernaus stiliaus virtuvės baldų gamybai naudojamos ir natūralios, ir dirbtinės medžiagos, turinčios pačios įvairiausios struktūros ir vaizdo paviršius.

Šiuolaikinėje virtuvės baldų gamyboje, vieni populiariausių, ekologiškiausių ir praktiškiausių baldų paviršių pagaminti iš MDF (medienos plaušų plokštė). Pagal savo eksploatacines savybes ir charakteristikas jos prilygsta natūraliai medienai, tačiau dėl nedidelio svorio, optimalaus tankio ir vientisos struktūros, natūralią medieną palaipsniui išstumia iš baldų gamybos. Veikiama drėgmės ar garų MDF neišsipučia, ši medžiaga tvirta, atspari grybelio ar kitokių mikroorganizmų užkratams, lengvai apdorojama. Pastarosios savybės paaiškina beprecedentį šios medžiagos populiarumą, o ypač virtuvės baldų gamyboje. Kaip nepriekaištinga ir lengvai apdorojama medžiaga MDF ypač tinka originaliems ir drąsiems dizainerių sumanymams.

Dažytais, laminuotais, įvairiomis formomis frezuotais MDF paviršiais, puošiami patys įdomiausi ir originaliausi modernaus stiliaus interjerai. Juose puikiai įsikomponuoja virtuvės baldai, nes MDF paviršiai ir baldų fasadai atspindi, arba pratęsia sienų apdailos formas, atspalvius ir faktūras.

Svarbiausias modernaus stiliaus virtuvės faktorius - erdvės ir lengvumo jausmas. Šiam įspūdžiui sukurti su MDF medžiagomis derinami skaidrūs ir matiniai stiklai, plastikai bei metalai.

Šio staliaus virtuvinių baldų stalviršiams naudojamos natūralios ir dirbtinės medžiagos – akmuo, akmens masė, nerūdijantis plienas ir kitos šiuolaikinės, kokybiškos kompozicinės medžiagos. Modernaus stiliaus virtuvėse dažnai įkomponuojami stikliniai darbastaliai ir stikliniai stalai, pastatyti ant elegantiškų metalinių kojų.

Be abejo tokiuose virtuvės baldų komplektuose integruota aukščiausios kokybės daugiafunkcinė furnitūra ir pati moderniausia buitinė technika.