Prieškambario baldai

Pirmasis dalykas kurį išvystame peržengę namų slenkstį yra prieškambaris. Nesvarbu ar turite didžiulį ar mažą prieškambarį, poreikiai vistiek vienodi – grįžus prisėsti, nusiauti batus, nusivilkti palta, pasidėti portfeli, kuprinę ar rankinę ir visus veiksmus atlikti greitai bei viską patogiai pasidėti. Todėl prieškambario baldams ypatingai svarbus funkcionalumas, talpumas ir kokybė. Dažnai prieškambariuose stovintys baldai funkcionuoja ganėtinai atšiauriomis, kontrastingomis sąlygomis - šaltyje, šilumoje, skervėjyje, drėgmėje, netgi įneštame purve. Taigi, prieškambario baldus rinkitės atidžiai.


1. Nesirinkite itin šviesių, vientisos spalvos baldų, jie užgoš erdvę, atrodys pernelyg steriliai ir labai greitai tepsis.

2. Užsisakydami baldus pasirinkite storesnes 2 mm storio briaunas, baldai bus atsparesni aplinkos poveikiui, ilgiau tarnaus, o kampai nebus tokie opūs jei kartais trinktelėsite.

3. Dėmesio skirkite ne tik į dizainui, bet ir patogumui, saugumui, talpumui - nemažai daiktų laikoma būtent prieškambario balduose ir visus juos norima greitai, bei lengvai pasiekti.

4. Jei tik yra galimybė, susiplanuokite dviejų tipų kabyklas – ant pakabų kabinamiems rūbams, kuriems būtina išlaikyti savąsias formas ir ant kabliukų kabinamiems, neakcentuotinų formų rūbams.

5. Neužmirškite įvertinti klimatinių sąlygų, mūsų kraštuose dažnai namo sugrįžtama šlapiais, lietaus ar sniego permerktais rūbais. Tokiems atvejams privalu įsirengti atviras, geriausiai - kartelės arba į priekį ištraukiamo tipo kabyklas. Įvertinkite ir tai, kad nuo rūbų lašantis vanduo galėtų kristi ant jam atsparių paviršių.

6. Pagyvinti ir papuošti prieškambario erdvę žymiai lengviau įrengiant spintas stumdomomis durimis – jas paprasta dekoruoti foto tapetais, įvairių spalvų stiklais, parenkant skirtingų atspalvių užpildų derinius.

7. Investuokite į gerą apšvietimą, labai svarbu, prieš išeinant, veidrodyje pastebėti visas smulkmenas, o prieblandoje smulkmenos tampa nepastebimomis.

8. Jei nėra būtinybės neišsirinkite žemai kabinamų spintelių, arba neaukštas kojeles turinčių pastatomų prieškambario baldų modelių. Po jomis kaupsis dulkės, žemės, purvas, o visa tai valyti, tampa labai nepatogu.

9. Tausokite jėgas ir savo ar svečių patogumo dėlei, įsirenkite sėdimą vietą, ant kurios būtų patogu apsiauti/nusiauti batus.

10.Prieškambario balduose patartina įmontuoti vėdinimui skirtas priemones, pvz.: durelių fasaduose, korpusų šonuose įmontuoti perforuotos MDF plokštės ar metalines groteles - tada balduose patalpinti drėgni daiktai vėdinsis.