Vaiko kambario baldai

Vaiko kambarys - tai jo asmeninė erdvė, kurioje jis gyvena, mokosi, kuria ir pažįsta pasaulį. Itin svarbu, jog ši erdvė būtų ne tik funkcionali, saugi, bet skatintų svajoti ir kūrybiškai mąstyti. Pasirinkdami vaiko kambario baldus, turite galvoti apie ateitį. Baldai turi tikti tiek mažam vaikui, tiek paaugliui. Suplanuokite kambario sienų spalvas ir dekoracijas taip, jog ir einant laikui vaikas jame jaustųsi jaukiai. Kambario interjeras turi augti ir bręsti kartu su vaiku.

Jei kambaryje gyvens keletas vaikų, reikia nepamiršti, jog kiekvienas iš jų turi turėti jam priklausančius daiktus ir veiklos zonas.


PATARIMAI

  1. Netaupykite pinigų vaiko kambario baldų sąskaita, jie turi būti pagaminti iš kokybiškų medžiagų.

  2. Baldus ir erdves planuokite taip, kad būtų kuo mažiau aštrių kampų, pavienių konstrukcijų ir kuo daugiau erdvės.

  3. Baldų spalvas rinkitės neutralias, kad vėliau jos tiktų ir paauglio kambariui. Jei norisi ryškių spalvų - rinkitės ryškius fasadus arba dekoracijas, kuriuos vėliau galėsite keisti.

  4. Jei sienas ar baldus dekoruosite lipdukais, piešiniais ar foto tapetu, pasirinkite tematiką kuri derėtų visame interjere. Dekoracijos turėtų sukelti teigiamas emocijas ir nebūti labai iššaukiančios.

  5. Baldams rinkitės storas - 2 mm PVC arba ryškias dekoratyvias briaunas, tuomet baldų kraštai bus mažiau aštrūs ir saugesni, be to atsparesni užpiltam vandeniui - vaikas gi neįgudęs žmogus, o ir įgudusiam visko pasitaiko.

  6. Nepamirškite, augant vaikui, didėja ir jo daiktų kiekis, tai reiškia, jog reikės vis daugiau vietos pasidėjimui.

  7. Kambarį planuokite taip, kad jame būtų dvi - darbo ir poilsio zonos.

  8. Rinkdamiesi tekstilės gaminius - kilimus, pagalves, užuolaidas ar kita, rinkitės kokybiškus, tai svarbu jūsų vaiko sveikatai.

  9. Kurkite vaiko fantaziją skatinančias erdves - piešinių lentą, sieną su spalvinimo knygelių piešinukais, bespalvius lipdukus ant baldų, kuriuos vėliau bus galima nuspalvinti ir pan.

  10. Jeigu pasirinksite dviaukštę lovą, pasirūpinkite vaiko saugumu - antrojo aukšto kraštuose turi būti sumontuotos dekoratyvios, tačiau tvirtos groteles, tinklas, lygi arba su išpjovomis sienelė, lygiosios vidinė pusė gali būti išpiešta. Kad vaikui naktimis nebūtų baisu, virš jo lovytės įmontuokite nedideles spalvotas lemputes.