Virtuvės baldai

Virtuvė kiekvieno mūsų namuose, neretai yra viena pagrindinių vietų, kurioje praleidžiama išties nemažai laiko, todėl ypatingai svarbu jos patogumas, pritaikymas Jūsų poreikiams ir gyvenimo būdui. Netinkamai suplanuotas svarbiausių virtuvės prietaisų išdėstymas gali erzinti, trukdyti tinkamai ir greitai gaminti jūsų mėgstamus patiekalus. Gyvenimo būdo neatitinkantys baldai, nuolat atrodys netvarkingi, tušti arba perkrauti. Tai kas madoje - nebūtinai tinka ir Jums.

Jei neturite laiko laukti asmeninio projekto, tikrai rasite ką išsirinkti iš mūsų turimų daugybės projektų skirtų Klaipėdos butams.


PATARIMAI

  1. Didžiulė klaida - pasidaryti virtuvės patalpos remontą ir tik tada planuotis virtuvės baldų projektą. Diegdami elektros instaliaciją, santechnikos vamzdyną ar ortakį galite padaryti daug esminių klaidų. Tokiu atveju įsirengsite nepatogią virtuvę su nekokybiškai veikiančia buitine technika.

  2. Jūsų patogumui buitinių prietaisų seka turi sudaryti tiesę arba trikampį ir išdėstyta tokia tvarka - 1. šaldytuvas; 2. plautuvė; 3. ruošos vieta; 4. viryklė/orkaitė; 5. serviravimo reikmenų laikymo vieta.

  3. Jei šiandien turite mažai indų ir kitų virtuvėje laikomų daiktų, gyvenate vienas /-a ir dėl to renkatės minimalistinį virtuvės baldų projektą, įsitikinkite, ar po 5 metų Jūsų balduose nepritrūks vietos?

  4. Jei neapsisprendžiate dėl stiliaus, buitinės technikos ar kitokių dalykų, visada kreipkitės į baldų dizainerį. Jis padės Jums rasti teisingą sprendimą.

  5. Jei Jūsų ūgis virš 170 cm, apatines spinteles rinkitės 91 cm. aukščio, taip apsaugosite savo nugarą ir kaklą nuo nepatogios darbo pozos ir skausmų.

  6. Pakabinamų spintelių aukštį rinkitės pagal savo ūgį - jeigu esate ne aukšto ūgio žmogus, atstumas nuo stalo viršaus iki pakabinamų spintelių turėtų būti: 55 cm, vidutinio ūgio - 60 cm, jei esate aukštas/-a - iki 70 cm.

  7. Jei numatėte dujinę kaitlentę, atsižvelkite į techninius reikalavimus. Pagal juos, gartraukis turi būtų 70 cm aukštyje nuo stalviršio, jei kaitlentė elektrinė, pakanka 60 cm (tačiau 70 cm geriau).

  8. Orkaitės ir/ar kaitlentės negalima montuoti greta šaldytuvo (būtinas bent 15 cm tarpelis, idealus atstumas 60 cm).

  9. Plautuvė ir indaplovė turėtų būti greta viena kitos, tačiau, žiūrint nuo vamzdyno jungčių pusės, išdėstytos taip, jog indaplovė stovėtų už plautuvės, nes už indaplovės galo (tarp sienos ir indaplovės) nelieka tokio tarpo, jog būtų galima pravesti vandens padavimo ar nuotėkų vamzdžius. T.p. privalu žinoti, kad indaplovės elektros jungtis privalo būti išvesta ties gretima spintele (indaplovės šone).

  10. Nesuplanuokite viryklės ir plautuvės greta, tarpe jų stalviršis turi būti naudojamas kaip ruošos vieta - produktų pjaustymui ar kitokiam apdorojimui, patogiausias tarpas 80-120 cm.